ODALAR

Avlu Tiny Houses, isminden de anlaşılacağı üzere, Tiny House (Küçük ev) mimarisi ile tasarlanmış, 20şer m2 lik odalardan oluşmaktadır. Her bir ev 20 m2 tabana oturtulmuş, içerisinde birbirinden ayrılmış 1 oturma bölümü, apart kiralamalar için lavabolu bir mutfak (kitchenette), duş ve tuvaletli bir banyo ve asma katta yatak odası olmak üzere, asgari alanda azami konfor sunmak üzere tasarlanmıştır. Toplam 10 odası bulanan tesiste tüm odalar ortak bir avluya bakmaktadır ve geniş sürgülü kapılarla ahşap teraslarına açılır. Misafirler kahvaltılarını ve akşam yemeklerini bu terasta ya da çim bahçeye kuracağımız masalarında alabilirler. Odalarda 24 saat sıcak su ve internet bulunmaktadır. Asma kattaki 150×200 konforlu “Miracoil” İDAŞ otel yataklarının yanı sıra, oturma bölümünde 130×180 boyutlarında sert sünger çek-yat bulunmaktadır. 3. bir yetişkin veya 2 çocuk için düşünülmüştür. Asma kattaki yatak üzerinde sabit bir gökyüzü penceresi size geceleri yıldızlar seyretme imkanı verir. Her odada 90 litrelik tezgah altı buzdolabı ve 12.000 BTU luk güçlü yeni nesil klimalar bulunmakta, soğutma ve ısıtma ihtiyaç halinde bu klimalar ile sağlanmaktadır.

Tesisin denize olan mesafesi yaklaşık 100 metredir. Misafirlerimizin tatil anlayışına, rüzgara veya beklentilerine göre, şezlong ücreti ödemeyecekleri, anlaşmalı tesislere yönlendirme yapılır. Ayrıca sadece misafirlere ait bir otoparkımız da bulunmaktadır.

Avlu Tiny Houses’da elimizden geldiğince “yeşil” olmaya özen gösterdik. Tüm atık sular, tesis bünyesinde bulunan bir arıtma sistemiyle arıtılarak, ağaç ve bitki sulamasında kullanılmaktadır. Ayrıca, AB tarafından yasaklanan klima gazları yerine, ozona zarar vermeye R32 gazlı yeni nesil klimalar tercih edilmiştir. Güneş enerjisi kullanarak su ısıtılır ve odalara içme kalitesinde su verilir. Kendi bahçemizde organik olarak ata tohumlarından yetiştirdiğimiz sebzeleri kahvaltılarda ve yemeklerde kullanılır, bostanımız bereketine göre misafirlerimize kahvaltı için kendi domates ve biberlerini toplamalarına izin verilir. Avlu’muzun içinde 150 den fazla kök bitki, ağaç ve fide dikilidir.

Aşıları tam olduğu sürece köpek kabul ediyoruz. Yataklarda yatmaması, tuvalet eğitimi olması ve diğer hijyen kurallarına uyulması gerektiğini önemle belirtmek isteriz. Bölgede küçükbaş hayvan, kümes hayvanları ve kırsal yerleşim olduğunu da hatırlatmak isteriz. Doğası gereği odaya istemeden de olsa zarar verebileceği (ve malesef başımıza sık sık geldiği için) kedi kabul edemiyoruz.